O mnie

Witaj na mojej stronie.
Jak już tutaj jesteś, pozwól, że napiszę kilka zdań o sobie.
Na imię mam Adam i mieszkam w mieście Pszów Loc. JO90eb w powiecie wodzisławskim PGA WV01. Radiem zainteresowałem się stosunkowo szybko, bo w wieku 12 lat.
Pierwsze kroki stawiałem w 1994 roku w paśmie 11m. Krótkofalarstwem zaraziłem się podczas Dni Pszowa w 1998 roku, kiedy to moi obecni koledzy z Klubu Krótkofalowców SP9PKM wystawiali sprzęt i robili różnego rodzaju łączności i prelekcje. Pamiętam QSO z misjonarzem z Kamerunu. To było coś!
Od tamtego czasu wszystko się zmieniło. Wstąpiłem do Klubu SP9PKM. Pierwsze łączności pod znakiem klubowym przeprowadzałem na radiu SP5WW zbudowanym przez Józefa SP9HVW pod okiem SP9FUC, SP9FRZ SK, SQ9HZM.
Wystąpiłem o znak nasłuchowy. Otrzymałem SP9-31013. Zakupiłem odbiornik R311 i zacząłem wysyłać karty QSL za nasłuchy. Łącznie wysłałem około 5000 kart.
Do chwili obecnej jako SWL mam potwierdzone pond 150 DXCC.
W listopadzie 2003 roku pojechałem na egzamin do Siemianowic Śląskich. 29 grudnia 2003 roku otrzymałem wymarzone pozwolenie i znak SQ9JKS. Zaraz po tym uruchomiłem się na pasmach. W zależności od wolnego czasu pracuję na wszystkich pasmach wszystkimi emisjami.
W 2005 roku zostałem zaproszony na stację contestową Piotra SP9QMP i pierwszy raz wystartowałem pod znakiem SN0HQ. W zespole SN0HQ jestem do nadal.
Pomiędzy 2003 a 2015 rokiem systematycznie pracowałem pod znakami contestowymi SO9Q, HF9Q (SP9YDX), SO9S (SP9PRO), SN9D (SP9PZD), SN9J (SP9PKM) w różnego rodzaju zawodach międzynarodowych na KF i UKF.
Pod koniec 2013 roku podjąłem decyzję o skróceniu swojego znaku na SQ9S i tak 9 stycznia 2014 roku nowe pozwolenie miałem w domu. Przyczyniły się do tego różne czynniki, ale najważniejszy to taki, że jestem miłośnikiem zawodów. Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć.
Od 2012 roku należę do SP DX Clubu. Dziękuję za rekomendacje Wojciechowi SP9PT oraz Piotrowi SP9QMP.
W lutym 2019 roku zostałem jednym z administratorów strony internetowej SP DX Clubu.
Należę do wielu stowarzyszeń, klubów i grup. Można je zobaczyć na osobnej stronie.
W każdym z ww. klubów staram się brać aktywny udział czy to pracując na stacjach okolicznościowych, czy biorąc udział w zawodach, czy też w innych imprezach radiowych.
W swoim roku kalendarzowym mam zaznaczone dwie daty jest to spotkanie krótkofalowców ŁOŚ oraz zjazd SP DX Clubu. Jeśli nic nie krzyżuje mi planów, staram się brać udział w ww. spotkaniach.
Od 2016 roku jestem sekretarzem Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK z siedzibą w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.
Jako ostatni oddział mamy comiesięczne giełdy krótkofalowców, na które serdecznie zapraszam.
Więcej na temat giełd można znaleźć na stronie sp9pkm.jimdo.com lub na facebooku.
Lubię DXy, zawody, pracę QRP. Obecnie mam potwierdzone 323 podmioty DXCC.
Zostało już tak mało a tak dużo hi.
Zdobyłem kilkadziesiąt dyplomów które można zobaczyć na mojej drugiej (starej) stronie sq9jks.jimdo.com
Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam do zapoznania się z pozostałymi informacjami zamieszczanymi na głównej stronie.
Vy 73’s de SQ9S Adam